title="حلقه سبز" href="http://gr-i-ng.persianblog.ir/rss.xml" /> حلقه سبز


حلقه سبز

الهام گرفته از اثر بی نظیر ابراهیم حاتمی کیا

پیام دکتر محسن رضایی به مردم درباره انتخابات دهم

دقایقی پیش و پس از شمارش نهایی آراء، دکتر محسن رضایی پیامی خطاب به مردم شریف ایران صادر کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز و بزرگوار ایران

میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را تهنیت عرض می نمایم. علاقه زایدالوصف شما در تعیین سرنوشت و آینده خود را می ستایم. اینجانب به عنوان فرزند ملت، آفرینش این حماسه را به شما تبریک گفته و به ایرانی بودن خود می بالم.

اکنون که در تعیین سرنوشت خود حماسه و شگفتی دیگری آفریده اید، امیدوارم این حضور پرشور با برخی کج اندیشی ها در کام ملت تلخ نشود.

با آگاهی از اینکه برخی از افراد و جریانها در این گونه موارد چه اهدافی را دنبال می کنند، شما مردم شریف را به آرامش و وحدت دعوت می نماید، چرا که آرامش و اتحاد مردم بر هر چیزی مقدم است.

متواضعانه از رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستارم صرف نظر از رقم اعلام شده به عنوان آرا اینجانب، نسبت به دغدغه هایی که موجب تشویش اذهان مردم فهیم ایران شده است، از هر طریق که صلاح میدانند برای رفع این نگرانیها همانند گذشته فصل الخطاب شوند.


از این فرصت استفاده کرده از کلیه کسانیکه اینجانب را مورد حمایت قرار داده و تلاش نموده اند، قردانی و از آنان تشکر می کنم. بدیهی است فردی که پس از طی مراحل قانونی و تایید نهادهای نظارتی و تنفیذ مقام معظم رهبری به عنوان رییس جمهور اعلام شود، رییس جمهور همه ملت ایران بوده و برای جلوگیری از هرگونه وقفه در خدمت رسانی به مردم، وی را حمایت خواهم نمود.

سرباز کوچک ملت ایران
محسن رضایی
1388/03/23

   + علی اسماعیلی ; ٩:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢۳
    پيام هاي ديگران ()

تنها ایراد احمدی نژاد بزرگترین خطر برای اسلام و ایران

آقای احمدی نژاد یک ایراد بیشتر ندارد.به نظر ایشان و هوادارانشان هدف وسیله را توجیه میکند.در واقع تفسیر غلطی از دین دارند که بسیار خطرناک است.خطر احمدی نژاد همان خطر خوارج برای اسلام است.

به ظاهر چون ایشان فقط یک عیب دارند و بقیه هزار عیب ایشان بهتر از دیگرانند اما تنها عیب ایشان کجا و عیب های بیشمار بقیه کجا؟

درست است ایشان یک عیب بیشتر ندارند اما همین یک عیب فاجعه بار است، خانمان برانداز است، فلاکت بار است، به قهقرا برنده است،

کاش تا دیر نشده خطر را احساس میکردیم!!!

   + علی اسماعیلی ; ٩:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢۳
    پيام هاي ديگران ()

دفتر آیت الله بهجت هم ادعای احمدی نژاد را تکذیب کرد

به گزارش ایفنا نیوز، متن پرسش و پاسخ به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
سلام علیکم: آیا استناد متن های زیر به حضرت آیة الله العظمی بهجت رحمه الله، بیت، دفتر و نزدیکان ایشان صحیح است یا خیر؟

1. آیة الله العظمی بهجت رحمه الله در دیدار دولت با علماء در سال 1386 فرموده اند: باید دید بعضیها چه گناهی کرده اند که نمی توانند خدمات دولت آقای احمدی نژاد را ببینند.

2. فرزند آیت الله بهجت در یک گزارش رادیویی: پدرم در آخرین روزهای عمرش برای مردم ایران دعا می کرد که آقای احمدی نژاد را از دست ندهند.

پاسخ دفتر آیت الله بهجت:

بسمه تعالی
به اطلاع میرساند حضرت آیة الله العظمی بهجت رحمه الله، بیت، دفتر و نزدیکان ایشان، هیچ گونه نظری در مورد هیچ نامزدی در هیچ انتخاباتی اظهار نکرده اند. 

گفتنی است برخی حامیان رئیس دولت نهم که از سقوط خیره کننده وی در نظرسنجی ها آگاهند، در آخرین لحظات تبیلغات (و به طوری که فرصت کافی برای دفتر این مرجع عالیقدر برای تکذیب رادیو تلویزیونی خبر مذکور وجود نداشته باشد)‌ مدعی شدند آیت الله بهجت در جمله ای عجیب و خارق العاده از محمود احمدی نژاد حمایت کرده است که با واکنش سریع دفتر آیت الله بهجت مواجه شد. 

   + علی اسماعیلی ; ۱:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢۳
    پيام هاي ديگران ()

اگر میخواهید موسوی رئیس جمهور نشود:رضایی تنها راه فائق آمدن بر موسوی

به وضوح آقای موسوی یک پای فینال است.حال سؤال این است:چه کسی در فینال(مرحله ی دوم انتخابات) میتواند بر آقای موسوی فائق آید؟

به نظر من آقای احمدی نژاد هرگز نمیتواند بر آقای موسوی فائق آید.در اصطلاح هرگز حریف موسوی نمیشود؛از پس موسوی برنمیآید.روی سخنم با کسانی است که نمیخواهند آقای موسوی رئیس جمهور شود.تنها راه فائق آمدن بر آقای موسوی یعنی تنها کسی که از پس آقای موسوی بر می آید آقای رضایی است.پس آقای رضایی را جای آقای احمدی نژاد به فینال بفرستید.

من صحبتم با کسانی نیست که آقای احمدی نژاد را اصلح میدانند.مخاطب من کسانی هستند که به آقای احمدی نژاد رأی میدهند تا آقای موسوی رئیس جمهور نشود.من به چنین افرادی هشدار میدهم اگر چنین قصدی دارید به آقای رضایی رأی دهید.البته این نظر من است ولی اگر خودتان هم با دقت بنگرید و کمی فکر کنید متوجه میشوید چرا برای رئیس جمهور نشدن آقای موسوی بهتر است به آقای رضایی رأی دهید.

خلاصه ی سخن من این است:آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نخواهند شد

   + علی اسماعیلی ; ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

اسامی بخشی از صدها شخصیت حامی محسن رضایی

صدها عالم برجسته دینی و شخصیت های سیاسی، فرهنگی، علمی، ورزشی، اجتماعی و نمایندگان مردم در مجلس هشتم و ادوار گذشته از رضایی حمایت کرده اند.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، در بین علما و فضلای حوزه های علمیه شخصیت های برجسته زیر حمایت علنی داشته اند:

- آیت الله طاهری خرم آبادی
- آیت الله راستی کاشانی
- آیت الله استادی
- آیت الله دستغیب
- آیت الله موحدی کرمانی
- آیت الله جلالی خمینی

در بین شخصیت های فرهنگی و سیاسی حمایت کننده برخی از اسامی عبارتند از:

- دکتر عماد افروغ (اندیشمند و نماینده سابق)
- دکتر صادق طباطبایی (شخصیت سیاسی فرهنگی)
- مهندس فروزش (وزیر دولت موسوی)
- دکتر دانش جعفری (وزیر دولت احمدی نژاد و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام)
- حسن بیادی (نائب رئیس شورای شهر تهران)
- لیلی بروجردی (حقوقدان و صاحب نظر امور زنان)
- دکتر احمدپور (از فرماندهان ارشد دفاع مقدس و استاد دانشگاه)
- دکتر انوشه (از محققین و اساتید دانشگاه)
- دکتر گیل آبادی (از صاحب نظران فرهنگ و هنر و مدیران صدا و سیما)
- دکتر روح الامین نجف آبادی (فعال سیاسی و رئیس سابق انیستیتو پاستور)
- امیرعلی امیری (از فرماندهان دفاع مقدس و از مؤسسین تابناک)

همچنین بنابر این گزارش بیش از یکصد نماینده فعلی و ادوار قبلی مجلس شورای اسلامی از آقای دکتر محسن رضایی حمایت نموده اند. هریک از ایشان با روش های گوناگون از قبیل صدور بیانیه، سخنرانی، مصاحبه، مشاوره در اتاق فکر و سازماندهی ستادهای مردمی در حمایت از رضایی مشارکت داشته اند.

اسامی برخی از این حامیان علاوه بر آقایان موحدی کرمانی، افروغ و دانش جعفری (از نمایندگان ادوار) عبارتند از:

- دکتر علی مطهری (مجلس هشتم)
- سید جاسم ساعدی (دوره های 5و6و7و8 و عضو هیأت رئیسه مجلس هشتم)
- دکتر امیدوار رضایی (دوره های 5و6و7و8 و رئیس سابق کمیسیون بهداشت و درمان و عضو هیأت رئیسه مجلس)
- دکتر احمد رضا دستغیب (مجلس هشتم)
- حجت الاسلام و المسلمین بنائی (دوره های هفتم و هشتم)
- دکتر شکور اکبرنژاد (مجلس هشتم)
- علی رضا دهقان (مجلس هشتم)
- نادر قاضی پور (مجلس هشتم)
- عماد حسینی (نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم)
- حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی (دوره های 6و7و8)
- دکتر داریوش قمری (دوره های هفتم و هشتم)
- حجت الاسلام و المسلمین عسگری (دوره های اول و هفتم)
- نفیسه فیاض بخش (دوره های پنجم و هفتم)
- دکتر عادل آذر (دوره هفتم و نائب رئیس کمیسیون اصل 44)
- دکتر علی احمدی (دوره هفتم)
- دکتر عابد فتاحی (دوره هفتم)
- دکتر علی مبینی (دوره چهارم)
- حجت الاسلام و المسلمین ربانی (دوره هفتم)
- حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی (دوره های پنجم، ششم و هفتم)
- دکتر سید عبدالمجید شجاع (دوره هفتم)
- دکتر محمد ابراهیم مداحی (دوره پنجم)
- هوشنگ حمیدی (دوره هفتم)
- محمد نبی رودکی (دوره هفتم)
- محمد رئیسی (دوره سوم و ششم)
- دکتر علی باغبانیان (دوره های 5 و6و7)
- رضا طلایی نیک (دوره های ششم و هفتم)
- دکتر صادق دقیقی (مجلس هفتم)
- گل محمد صالحی، خلیل طهماسبی و بهرام کریمی (نمایندگان ادوار مختلف لردگان)
- غلامرضا میرزایی(دوره هفتم)
- قباد مرتضوی(دوره هفتم)
- یونس محمدی(دوره اول)

همچنین در بین جامعه ورزشی حامی رضایی چهره های ذیل به چشم می خورد:

- علی فتح الله زاده
- امیر قلعه نوعی
- آرش میراسماعیلی
- اکبر غمخوار
- ناصر شفق
- علی انصاریان
- علی تبریزی
- حسین روحانی
- عزیز الله محمدی
- بهنام ابوالقاسم پور
- محمود فکری
- بهزاد غلام پور
- امیر قرائی
- مجتبی ملکی
- علی معلومات
- یدالله اکبری
- سعید خسروی نژاد

منبع: پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ٩:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

رضایی: مردم با اراده قوی، نتیجه را تغییر خواهند داد

دکتر محسن رضایی، کاندیدای ریاست‌جمهوری در گفتگو با «آینده» گفت:‌ برخلاف شایعات گسترده که با هدف مأیوس کردن مردم از تأثیرگذاری آرای آنان در انتخابات پخش شده است، به عنوان فرزند کوچک ملت شریف ایران، اعتقاد دارم سرنوشت انتخابات با اراده مردم تغییر خواهد کرد.

دکتر رضایی افزود: در روزهای اخیر و به خصوص پس از پایان مناظره‌های کاندیداها،شرایط انتخابات بطور کلی تغییر کرده وساعت به ساعت بر اقبال مردمی از این سرباز کوچک ملت اضافه می شود بطوریکه در شهرهای مختلف با تعداد زیادی از مردم به ویژه جوانان مواجه می‌شوم که اظهار می‌کنند ما قبول داریم شما بابرنامه‌ترین کاندیدا بوده و تنها کسی بودید که وارد بداخلاقی‌ها نشدید، اما آیا رأی دادن ما می‌تواند نتیجه انتخابات را عوض کند؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: پاسخ من به این جوان‌های عزیز این است که هدف آنان ناامید کردن شما از اثرگذاری رأی در نتیجه انتخابات است و من با تمام وجود اعتقاد دارم رأی ملت نتیجه انتخابات را تغییر خواهد داد.

دکتر رضایی تأکید کرد: کسانی که پیش از این با طراحی انتخابات دو قطبی سعی کرده بودند جریان اجتماعی را هدایت کنند، امروز با سه قطبی شدن انتخابات آشفته و نگران شده‌اند و از همین‌رو به بداخلاقی، یأس‌آفرینی و ارائه تحلیل‌های بی‌اساس مبنی بر این که به جای رأی دادن به کاندیدای اصلح به فردی که رأی می‌آورد، رأی دهید، قصد دارند از ریزش آرای خود به خاطر بداخلاقی‌ها جلوگیری کنند، در حالی که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در کردستان تصریح کردند رأی دادن به هر کاندیدای مورد تأیید شورای نگهبان کافی نیست و مردم باید کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: مهم‌ترین رسالت افکار عمومی در حال حاضر، تطبیق ویژ‌گی‌های کاندیداها با معیارهای علمی، دینی و ملی است و این که بررسی شود عملکرد کدام یک از کاندیداها تطبیق بیشتری با ویژگی‌های مهم شرعی مانند تقوی، پرهیز از تهمت زدن،‌ دروغگویی،‌ اسراف و امانت‌داری بیت‌المال است و قطعاً کسی که فاقد این ویژگی‌های اخلاقی و شرعی است، صلاحیت تصدی ریاست‌جمهوری را ندارد، مورد دوم بررسی سوابق فرد در خدمت به کشور و تحمل سختی برای نجات ایران است و این که کدام کاندیدا برای وطن رنج و زحمات بیشتری متقبل شده است و سوم مقایسه صلاحیت‌های علمی، کارشناسی و توانایی برنامه‌ریزی و اجرایی کاندیدا به عنوان مهم‌ترین مدیر کشور است، بنابراین مردم باید براساس این معیارهای منطقی و نه شایعات و فضاسازی‌ها، کاندیدای خود را انتخاب کنند و مطمئن باشند که رأی آن‌ها سرنوشت انتخابات را تغییر خواهد داد.

دکتر رضایی در پاسخ به اینکه چرا تبلیغات فیزیکی شما بصورت محسوسی نسبت به سایر کاندیداها کمتراست گفت:در ابتدای تبلیغات انتخاباتی به ستادها اکیدا توصیه کردم از اقدامات اسرافکارانه وچاپ وتکثیر انبوه پوسترها بشدت پرهیز کنند که علاوه بر اتلاف سرمایه در ابتدای سال اصلاح الگوی مصرف شاهد پایبندی عملی ونه صرفا شعاری به توصیه های رهبری باشیم ،البته متاسفانه در اکثرشهرها شاهد اسراف میلیاردی توسط ستادهای دیگر کاندیداها بودیم ومردم مرتب ضمن ابراز ناراحتی از این همه تبلیغات با وجود فقر در کشور از من می پرسیدند که این پولها را از کجا می آورند وچرا شما این کار را انجام نمی دهید؟

در همین رابطه: استفتای سایت شیعه آنلاین درباره رای دادن به غیر اصلح ( کلیک کنید )
  
 
منبع: آینده نیوز مورخ 21/03/1388
 

   + علی اسماعیلی ; ٩:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

بشارت پیروزی از زبان دکتر رضایی؛ مهمتر از شلوغی خیابانها گرمی دلهاست

دکتر رضایی گفت: ما باید اخلاق، صداقت و ادب را دوباره به عرصه سیاست بازگردانیم و برای این کار نیاز داریم که دولتمردان ما، آدم‌های بی‌شیله و پیله‌ای باشند و اختلافی بین شعار و عمل آنها نباشد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی به نقل از ایفنا نیوز، دکتر محسن رضایی کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این مطلب در اجتماع عظیم مردم ایذه، گفت: مطمئن باشید اگر من رئیس‌جمهور شوم که احتمال این مساله بسیار زیاد است، در تهران به نمایندگی از شما کشور را به بهترین شکل اداره می‌کنم.

رضایی با بیان این‌که من باید در مقابل بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه‌زهرا(س) تعظیم کنم، گفت: از زمانی که مناظره سوم را با بیان رمز یازهرا آغاز کردم تحول عظیمی در کشور و خارج از کشور به وجود آمد و الحمدالله این سه مناظره را با حوصله و ادب دنبال کردم و در مناظره سوم ثابت کردم که فرزند عشایر فهیم و شجاع هستم.

وی افزود: من در مناظره با محمود احمدی‌نژاد فقط گوشه‌ای از مشکلات مردم را مطرح کردم و خوشبختانه مسیر خوبی را در پیش گرفتم.

رضایی با تشکر از اعلام حمایت آیت‌الله رضا استادی گفت: بعد از حمایت ایشان از بنده در شهر قم، روحانیت نیز در حمایت از اینجانب به میدان آمدند و با توجه به موج‌های حمایت از این جانب که در سراسر کشور پدید آمده شما برادران بختیاری شک نکنید که فرزند شما در انتخابات پیروز خواهد شد.

وی اظهار داشت: یک زمانی سردار اسعد بختیاری از میان شما برای آزادی مجلس به تهران رفت و امروز شما با رای خود سرنوست دولت را تعیین خواهید کرد.

رضایی در ادامه با اشاره به مشکلات مختلف موجود در آینده از عدم ایجاد صنعت در این شهر و صنعتی نشدن بخش کشاورزی به شدت انتقاد کرد و گفت: هیچ فرد، باند یا حزبی نمی‌تواند کشور را به تنهایی اداره کند و باید تمامی نخبگان در قالب دولت ائتلافی به اداره کشور بپردازند متاسفانه در سال‌های قبل اداره کشور به شکل باندی بود و در 4 سال گذشته، فردی شد و به همین دلیل 18 تغییر در کابینه و 24 تغییر در استانداری‌ها صورت گرفت و حتی مدیران باشگاه‌های استقلال و پیروزی که ارتباطی با دولت ندارند نیز تغییر کرد.

رضایی خطاب به دولتمردان فعلی گفت: شما با ورزش کشور چه کار دارید؟! نان مردم را تامین کنید.

دکتر رضایی در تشریح برنامه‌های اقتصادی خود نیز گفت: اقتصاد من با اقتصاد احمدی‌نژاد و موسوی کاملا متفاوت است و من به دنبال ایجاد تحول جدی هستم.

وی در ادامه گفت: در پایان مناظره سوم میزان آرای من بشدت بالا رفته در حالی که حامیان 2 کاندیدای انتخاباتی با راه‌انداختن جنگ روانی قصد دارند این شائبه را میان مردم ایجاد کنند که محسن رضایی اگرچه برنامه‌های خوبی دارد، اما رای نمی‌آورد و مردم باید به کسی رای بدهند که انتخاب می‌شود؛ اما من به امید خدا در این انتخابات پیروز خواهم شد و نمایی عظیم از مشارکت مردم را به ثبت خواهم رساند.

گفتنی است پیش از آغاز این مراسم برخی از طرفداران محسن رضایی در ایذه و همسر وی به سخنرانی پرداختند و شعرهای فراوانی با زبان بختیاری در حمایت از رضایی خوانده شد. در این مراسم همچنین جام دلاوری و دانایی نیز به دکتر محسن رضایی اهدا شد.

منبع: ایفنا نیوز مورخ 20/03/1388

   + علی اسماعیلی ; ٩:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

تلخ و شیرین انتخابات دهم در نامه مهم رضایی به مردم ایران

دکتر محسن رضایی در نامه ای خطاب به مردم ایران، برخی از تلخی ها و شیرینی های انتخابات دهم را با مردم در میان نهاد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، متن نامه این کاندیدا بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم
یا زهرا (س)
مردم شریف ایران، سلام
 
نمی‌دانم با چه زبانی از محبت‌های بی دریغ و صمیمانه شما تشکر کنم امّا اطمینان دارم شما تصمیمی تاریخی اتخاذ می کنید و به کسی رای خواهید داد که برای آینده کشور مفید باشد. انتظار می رفت با توجه به هویت و فرهنگ ایرانی ـ‌ اسلامی و مؤلفه هایی همچون نجابت، شرافت، آزادگی و اخلاق گرایی که همواره مورد تاکید و توصیه اسلام عزیز بوده است، شاهد رعایت این فرامین و آموزه های ارزشمند باشیم.
 
ـ‌ آیا صرف میلیاردها تومان پول برای تبلیغات انتخاباتی، با ارزش‌های انقلاب اسلامی سازگاری داشته است؟!
 
ـ‌ چرا باید برای اثبات خویش حتی حرمت شهدا و ایثارگران را مخدوش کنیم؟!
 
ـ‌ چرا باید برای اثبات خود به باورهای ملی و اسلامی تعرّض شود؟!
 
از رویدادهای تلخ این دوره انتخابات، ناسپاسی نسبت به بخش قابل توجهی از اقشار جامعه و خدمات دلسوزان و زحمت کشان نظام بویژه تلاش نیروهای مسلح در خنثی کردن حمله آمریکا به ایران بود. اگر نبود نامحرمان و دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران سفره دلم را در دفاع از شما باز می‌کردم تا بسیاری از تبانی‌های پشت صحنه و تکبّرهای شیطانی برملا شود.
 
به قول مولوی:
زین دو هزاران من و ما ای عجبا من چه منم        
گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم
 
از سوی دیگر با اطمینان به شعور سیاسی مردم و امید به آینده نیازی به طرح بیشتر این مسائل نمی‌بینم، اما برای صیانت از شکوه حضور شما در انتخابات، نکاتی را تاکید می‌نمایم تا همه ما آنان را سرلوحه رفتار خود قرار دهیم.
 
1 ـ‌ همه با هم با عزمی راسخ پای صندوق‌های رای حضور یافته و به کاندیدای اصلح رای دهیم.
 
2 ـ تلاش کنیم شایستگی‌های اخلاقی و معنوی در کنار کارآمدی و داشتن برنامه برای ایرانی سرفراز به پیروزی برسد.
 
3 ـ با سه قطبی شدن انتخابات احتمال حضور دو نامزد به دور دوم زیاد شده است، به همین علت هر نامزدی را اصلح می‌دانید انتخاب کنید و مطمئن باشید که پیروزید و به هرگونه ابهام و شایعه برای انحراف آراء از فرد اصلح به غیراصلح، اعتنا نکنید.
 
4 ـ از ویژگی‌های بارز این دوره انتخابات حضور گسترده و پرشور بانوان و جوانان است که اینجانب به طور حتم با قدرشناسی تمام توان خود را در دفاع از منزلت و حقوق آنان به کار می‌بندم.
 
5 ـ خنثی کردن کج‌روی‌ها و سوء استفاده سیاست‌بازان، به هوشیاری ملت فهیم ایران نیاز دارد. هموطنانم! انتظار دارم هر گونه تخلف را جهت پیگیری به ستادهای اینجانب گزارش داده تا با یاری نهادهای ذیربط برای جلوگیری از بروز شائبه‌ها نسبت به سلامت انتخابات مراقبت شود.
 
از رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام در هدایت و ترغیب مردم به حضور هر چه بیشتر در صحنه انتخابات قدردانی نموده و با سپاس به پیشگاه ملت ایران از الطاف و حمایت‌های هواداران و رای دهندگان به اینجانب صمیمانه تشکر می‌کنم.

نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست‏جمهوری
فرزند کوچک ملت ایران
محسن رضایی
منبع: پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ٩:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

منشور عملیاتی رضایی برای اشتغال و توسعه فضای کسب و کار

ستاد انتخاباتی دکتر محسن رضایی در بیانیه‌ای، راهکارهای دولت آینده وی برای حل مشکلات اشتغال، بیکاری و‌ گسترش کسب و کار، توسعه کارآفرینی و حمایت از تولیدکنندگان را بخش‌هایی جداگانه تبیین و اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، در این بیانیه که از سوی ستاد انتخاباتی این کاندیدا منتشر شده، آمده است:

1 ـ راهکارهای اصلی اشتغال که در سه حوزه زیر نهفته است:
تقویت تولید، سرمایه‌گذاری از راه فرآیند کارآفرینانه در رشد و توسعه اقتصادی:

الف) پایان دادن پروژه‌های نیمه‌تمام
ب) حمایت از بنگاه‌ها و کسب و کارهای ایجاد شده که نیاز به رشد بیشتر دارند در راستای رشد تولید ـ‌ صادرات
پ) ایجاد سالیانه یکصد هزار کسب و کار نوپا:

ـ ایجاد صندوق حمایت ویژه فارغ‌التحصیلان
ـ توسعه مراکز رشد (انگوباتورهای) کسب و کار
ـ توسعه و تقویت مراکز و پارک‌های علم و فناوری
ـ توسعه و تقویت مراکز و دانشکده‌های کارآفرینی

در این بیانه درباره بهبود فضای کسب و کار آمده است:

2 ـ بهبود فضای کسب و کار
1ـ 2ـ تقویت:
بازار سرمایه
بازار کار
بازار پول
بازار کالا
اما برنامه‌های دکتر رضایی برای تقویت زیرساخت‌های کسب و کار به شرح زیر اعلام شده است:

2 ـ 2 ـ تقویت زیرساخت‌های کسب و کار
3ـ 2 ـ کاهش بروکراسی ‌لازم برای ایجاد کسب و کار و حمایت‌های لازم از آن
4 ـ 2 ـ توسعه و تقویت مراکز تحقیق و توسعه
5 ـ 2 ـ توسعه مهارت‌های مدیریت
6 ـ 2 ـ توسعه و تقویت آموزش و پرورش انواع مهارت‌ها و دانش‌ها
7 ـ 2 ـ ایجاد سالانه یکصدهزار کسب و کار (شرکت و کسب و کار نوپا)
برای فارغ‌التحصیلان،‌کارآفرینان، جوانان
ایجاد اشتغال یک میلیون نفر متوسط هر ده نفر یک شرکت

ـ توسعه ماتریس کسب و کار
ـ حوزه فعالیت انواع کسب و کار
ـ صنایع کسب و کار روستایی
ـ خدمات خانگی
ـ کشاورزی خانوادگی
ـ صنعت فناوری‌های نوین اینترنتی ـ‌ مجازی (نانو، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات) کوچک و متوسط
بزرگ

3 ـ تعیین استراتژی توسعه در سطح کشور
ـ استان‌ها
ـ شهرستان‌ها
بر پایه مزیت‌های ‌ایران در جهان و منطقه‌ای و محلی‌ای

4 ـ محورهای استراتژی توسعه کلان

1 ـ 4 صنایع نفت و گاز
2 ـ 4 صنایع غذایی (نانو، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات)
3 ـ 4 صنایع ساختمان
4 ـ 4 صنایع حمل و نقل
5 ـ 4 صنایع نوین (ناتو، بایو، ICT)
6 ـ 4 صنایع خودرو ...
7 ـ 4 صنایع پتروشیمی
8 ـ 4 تجارت و بیمه و بانک‌ها
9 ـ 4 توسعه گردشگری و هتل‌داری
10 ـ 4 توسعه صنایع معدنی
(هوایی، دریایی، زمینی، بنادر)

5 ـ تجدید نظر در زمینه کلیه قوانین و مقرراتی که منجر به کاهش تولید ـ توقف تولید و یا تعطیلی کسب و کار و بنگاه‌های گوناگون مخصوصا در صنایع نساجی، مبلمان، صنایع چوب و سایر صنایع گردیده و تقویت تولید داخلی با رویکرد توسعه صادرات و کاهش واردات با هدف تقویت و ایجاد اشتغال و تولیدات داخلی

6 ـ تعیین و تبیین فرصت‌های گوناگون سرمایه‌گذاری در ایران بر پایه مزیت‌های محلی، منطقه‌ای، ملی

منبع: پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

قبل از رأی دادن، حتما این یادداشت را بخوانید تا پشیمان نشوید

یکی از کابران، در یادداشتی با عنوان "انتخابات به دور دوم کشیده می شود" مطالب مهمی را در آستانه رای گیری انتخابات مطرح کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، متن یادداشت آقای علی امامی بدین شرح است:

نخست چند پرسش:

1ـ در گزینش نهایی کاندیدا، باید کدام مصلحت در نظر گرفته شود؛ تشخیص اصلح یا احتمال رأی آوردن؟

2 ـ آیا برای رأی آوردن یک طرف یا نیاوردن طرف دیگر، منطق عقلی و حجت شرعی داریم؟

3ـ آیا اگر به گزینه اصلح، صرفا به دلیل احتمال رأی نیاوردن، رأی ندهیم، آیندگان ما را می‌بخشند؟

در پاسخ به پرسش‌‌های بالا در لابلای سخنان مردم و گفت‌ و شنودها، این پاسخ به نظرم رسید:

اگر بر این باوریم که محسن رضایی، روی اصولگرایی را سفید کرد؛ اگر قبول داریم اصول او، اصول اصیل و اسلامی و انسانی، یعنی پایبندی به اخلاق حسنه برنامه و صداقت و شفافیت و خردگرایی اصیل عقلی مشورت و اعتبار بخشیدن به منتقدان است؛ ‌اگر پذیرفته باشیم محسن رضایی،‌ فرد فریب و نیرنگ به اخلاقی و جنجال آفرینی که مدل رایج انتخاباتی شده است، نیست؛ اگر قبول داریم او به رغم همه ناملایمات، هیچ گاه شکست نخورد و شکسته نشد؛ اگر دوست و دشمن محسن رضایی معترفتند که او با برنامه‌ترین و با اخلاق‌ترین و با صداقت‌ترین نامزد در مدیریت آینده کشور است؛ اگر قبول داریم که محسن رضایی، اصولگرای حقیقی با تکیه بر متانت، ادب، و اخلاق، ‌علم و آرامش خود همواره پیروز بلامنازع میدان‌ها بوده است، اگر قبول داریم که اون بدون هیچ گونه توهین و تحقیر و تنها و تنها، نقد علمی دقیق با برنامه شفاف و روشن به میدان آمده است؛ اگر بپذیریم حتی آنهایی که به او رأی نمی‌دهند، او را تحسین می‌کنند؛ اگر بپذیریم که او هیچ گاه وارد مغلطه نشد و همه کلامش بوی حقیقت می‌دهد و حرف دل مردم بود؛ اگر بینی و بین‌الله او اصلح است؛ اگر می‌بینیم او عزیزترین سردار دلاور وطن، فرزند راستین امام در دوران دفاع مقدس برای پاسداری ساحت کرامت انسانی و عزت و سربلندی کشور و احیای اخلاق و ادب از یک سو و بیرون راندن فقر و بیکاری دوباره به میدان آمده است؛ اگر گواهی می‌دهیم او با تنهاترین سلاحش، صداقت و راستگویی حرف‌هایش را می‌زند؛ اگر قبول داریم آقا محسن هرچند در جنگ شهید نشد، اگر بعد از آن ترور نشد، این روزها هزار مرتبه نزد مردم بالا رفته و هم پیش خدا به دریافت معنوی بالاتری رسیده است و نشان داده است که در این میدان هم سردار سردارهاست.

اگر می‌خواهیم به شعورمان ببالیم، پس آنگاه یادمان باشد که رأی دادن برای ما مسئولیت ایجاد می‌کند؛

یادمان باشد وظیفه ما رأی به نامزد اصلح است؛

یادمان باشد این توجیه قابل قبول نیست که چون کسی رأی ندارد، به او رأی ندهیم که رأیمان بسوزد؛

یادمان باشد توجیه ندارد به جای نامزد اصلح به کسی رأی بدهیم که فلانی رأی بیاورد یا رأی نیاورد؛

یادمان باشد معنای دمکراسی واقعی با مردمسالاری با رأی رأی بدون توجیه مخدوش می‌شود.

یادمان باشد وظیفه ما انتخاب بهترین است.

یادمان باشد اگر من بهترین گزینه رأی دهم، او هم به بهترین، همه به بهترین، آن وقت می‌بینید که نامزد اصلح رأی می‌آورد.

یادمان باشد صریح قرآن است که بدون تعصبات و وابستگی‌های غیرعقلی، مصلحت‌‌‌اندیشی‌های نادرست را باید کنار بگذرایم و به انتخاب خودمان رأی بدهیم.

یادمان باشد، بسیاری بودند که اصلا نمی‌خواستند در انتخابات شرکت کنند و با دیدن صداقت محسن رضایی به میدان آمدند.

یادمان باشد بسیاری بودند که هیجان‌ها و هیاهو و غوغاسالاری‌ها و ناهنجاری‌ها، روحشان را آزرده کرده بود و به دنبال کسی می‌گشتند که به آنان اطمینان قلب دهد و با آمدن او شناخت و همراهی او به آرامش رسیده‌اند.

یادمان باشد بسیاری با تأسی از همراهی پدرانشان که همراه با او از عزت و شرافت و ناموس ایران و اعتقادات دینی دفاع کرده‌اند، آمدند تا او را همراهی کنند و سرانجام یادمان باشد که به قول حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) که فرمود: تو من را به ناحق می‌سنجی یا حق را به من؟ نباید در تعیین ملاک حق بودن یا نبودن، نه تابلو‌ها و نه تعداد آرا اثرگذار باشد، حال آن که ملاک حقانیت است.

حال بررسی می‌‌کنیم با توجه به میزان مشارکت بالایی که محتمل است، انتخابات پیروز دور نخست ندارد و سرنوشت در دور دوم تعیین می‌شود که صورت‌های گوناگونی خواهد داشت:

فرض نخست این که موسوی و احمدی‌نژاد به دور دوم راه یابند. در این صورت، رأی شما به محسن رضایی انجام وظیفه‌ای با حجت شرعی بوده و در دور دوم آن هدف تأثیرگذاری در سرنوشت انتخابات را می‌توانید عمل کنید؛ یعنی با رأی به یکی از این دو، ‌هر سلیقه‌ای که دارید، می‌توانید پیروز یا جلوگیری از پیروزی کاندیدای مورد نظر را محقق کنید.

فرض دوم: موسوی و رضایی به دور دوم بروند. در این صورت،‌ در دور دوم،‌ همه خواهند توانست با انتخاب اصلح که رضایی است،‌ وظیفه خود را انجام دهند و مسجل است در دور دوم در این فرض، با توجه به اختصاص رأی دو کاندیدای حذف شده،‌ همه آرای احمدی‌نژاد و 80 درصد آرای کروبی به رضایی اختصاص می‌یابد و پیروز دور دوم در این فرض،‌ محسن رضایی خواهد بود.

فرض سوم: احمدی‌نژاد و رضایی به دور دوم بروند؛ در این صورت همان فرض دوم رخ خواهد. به طور یقین، در این فرض، رأی موسوی و کروبی برای رضایی خواهد بود و پیروز مرحله دوم، رضایی است و شما بار دیگر می‌توانید به اصلح رأی دهید.

فرض‌های دیگری هم می‌تواند باشد که نتایجی مشابه خواهد داشت و البته احتمال آن هم کم است که از بررسی هر کدام از آنها چشم‌پوشی می‌کنیم.

نتیجه این‌که رأی ندادن به محسن رضایی به نظر کسانی که او را اصلح می‌دانند، ولی نگران تأثیر رأی خود هستند، هیچ توجیهی ندارد و تنها ترک انجام وظیفه به نحو احسن و از دست دادن حق برخورداری از رئیس‌جمهور اصلح است که معقول نیست.

منبع: پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ٩:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

پیام مهم دکتر رضایی: با قاطعیت به ندای وجدان پاک خود پاسخ دهید

دکتر محسن رضایی در ساعات بازمانده تا پایان تبلیغات انتخاباتی، بیانیه مهمی را خطاب به ملت ایران صادر کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم انا نرغب الیک فی دولة کریمة تعز بها الأسلام واهله و تذل بها النفاق وأهله

ملت شریف، غیور و آگاه ایران

اینک که به حول و قوه الهی آماده می شوید تا در آزمونی بزرگ بار دیگر عظمت اسلام و ایران را به رخ جهانیان بکشید و در شرایطی که چشم تحلیلگران جهان متوجه رویداد تاریخی 22 خرداد است، نکاتی چند را خدمتتان تقدیم می کنم:


1- حقیر به عنوان یک خادم آماده و بی ادعا و سرباز ملت ایران که هشت سال غربت و پایداری شما ملت نجیب را با پوست و گوشت و استخوان خود لمس کرده و کوشیده ام تا در هیچ شرایطی از خدمت به اسلام و ایران دریغ نورزم، با توکل به خداوند متعال و با رمز یا زهرا(س) و یاد امام(ره) و شهیدان بدین عرصه پا گذاشته ام و این ناچیز را به محضر گرانقدر حضرت ولیعصر(عج) و روح بلند امام و شهیدان تقدیم می دارم.

2- مجدانه تلاش کردم تا در تبلیغ، صداقت؛ در مناظره، انصاف و در مواجهه، متانت را پاس بدارم و آنچه می گویم صادقانه، صمیمانه و خاضعانه و بدور از هرگونه ریا و افراط و تفریط باشد. از شما می خواهم این مهم را در روز اخذ رأی مورد توجه قرار دهید. در همین جا از مردم شریف شهرها و روستاهایی که حتی یک برگ تبلیغاتی مربوط به اینجانب را دریافت نکرده اند، پوزش می طلبم و امیدوارم مختصر تلاشم در گفتگو و مناظرات، مورد توجه قاطبه مردم قرار گرفته باشد. ضمن اینکه لازم می دانم تصریح نمایم که اینجانب همواره بر پرهیز از اسراف و مصرف گرایی، تاکید کرده ام و کوشیده ام حداقل هزینه را برای تبلیغات داشته باشم.

3- در این انتخابات، غوغاسالاری و جریان سالاری به گونه ای عجیب ذهن و فکر مردم را به خود مشغول کرده و عناصری با اهداف خاص به این وضعیت دامن می زنند تا رأی مردم را از منشاء خرد و تدبیر خارج کرده به بیراهه ی احساس و عصبیت سوق دهند.

اینجانب به عهدی که با خدای خود بسته ام وفادار مانده و از شما صمیمانه می خواهم تا غوغاسالاران را به کناری زده و عرصه را برای شایستگان فراهم نمایید که رأی به دولت ائتلافی، کارآمد و متعهد، ان شاء الله نقطه پایانی به این ناهنجاری ها و آغاز همدلی و تحولات بنیادین در عرصه مدیریت و اقتصاد کشور خواهد بود.

4- حمایت های بی دریغ و صمیمانه، تماسها و ابراز محبتهای آحاد مردم، اقشار، صنوف و اقوام مختلف علی‌الخصوص علما، نخبگان و برجستگان ملت به ویژه پس از مناظرات، نشان از زنده بودن روح حق مداری در دل قاطبه ملت دارد اما متأسفانه تلاش وسیعی در جریان است تا به مردم چنین القاء ‌کند که رأی به نامزد برنامه‌محور در این دوره، در سرنوشت انتخابات بی تأثیر است. شما نیک می دانید که انتخابات، سه قطبی شده و با مشارکت حداکثری مردم، هیچ یک از نامزدها در دور اول موفق به کسب بیش از پنجاه درصد آراء نخواهند شد و بالطبع با همت و اراده و رأی شما ملت بزرگ، اینجانب یکی از نامزدهای دور دوم خواهم بود بنابراین، بی تردید، رأی به اینجانب - که رأی به اعتقاد شما خواهد بود - در نتیجه انتخابات، تأثیر قطعی خواهد گذاشت.

حقیر بنا به وظیفه به میدان آمدم و از شما نیز انتظار دارم با قاطعیت به ندای وجدان و انتخاب ضمیر روشن و پاک خود پاسخ دهید و غوغاسالاران را به کناری زده، به انتخاب اصلح - آنگونه که به تشخیص رسیده اید – همت گمارید.

در پایان اکیداً توصیه می نمایم که قدر رأی خود را دانسته و از آن صیانت نموده و با رمز مقدس یا زهرا یا زهرا یا زهرا (س) به پای صندوق های رأی بروید که قطره دریاست اگر با دریاست.

وعده ما 22 خرداد
و ما النصر الا من عند الله العزیز الحکیم
خادم ملت ایران
محسن رضایی
20/03/1388


منبع: پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ۸:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

برادران بختیاری شک نکنند که برادرشان در انتخابات پیروز است

دکتر رضایی: ما باید اخلاق، صداقت و ادب را دوباره به عرصه سیاست بازگردانیم و برای این کار نیاز داریم که دولتمردان ما، آدم‌های بی‌شیله و پیله‌ای باشند و اختلافی بین شعار و عمل آنها نباشد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی به نقل از ایفنا نیوز، دکتر رضایی در اجتماع عظیم مردم ایذه گفت: مطمئن باشید اگر من رئیس‌جمهور شوم که احتمال این مساله بسیار زیاد است، در تهران به نمایندگی از شما کشور را به بهترین شکل اداره می‌کنم.

رضایی با بیان این‌که من باید در مقابل بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه‌زهرا(س) تعظیم کنم، گفت: از زمانی که مناظره سوم را با بیان رمز یازهرا آغاز کردم تحول عظیمی در کشور و خارج از کشور به وجود آمد و الحمدالله این سه مناظره را با حوصله و ادب دنبال کردم و در مناظره سوم ثابت کردم که یک «کر بختیاری» هستم.

وی افزود: من در مناظره با محمود احمدی‌نژاد فقط گوشه‌ای از مشکلات مردم را مطرح کردم و خوشبختانه مسیر خوبی را در پیش گرفتم.

رضایی با تشکر از اعلام حمایت آیت‌الله رضا استادی گفت: بعد از حمایت ایشان از بنده در شهر قم، روحانیت نیز در حمایت از اینجانب به میدان آمدند و با توجه به موج‌های حمایت از این جانب که در سراسر کشور پدید آمده شما برادران بختیاری شک نکنید که فرزند شما در انتخابات پیروز خواهد شد.

وی اظهار داشت: یک زمانی سردار اسعد بختیاری از میان شما برای آزادی مجلس به تهران رفت و امروز شما با رای خود سرنوست دولت را تعیین خواهید کرد.

رضایی در ادامه با اشاره به مشکلات مختلف موجود در آینده از عدم ایجاد صنعت در این شهر و صنعتی نشدن بخش کشاورزی به شدت انتقاد کرد و گفت: هیچ فرد، باند یا حزبی نمی‌تواند کشور را به تنهایی اداره کند و باید تمامی نخبگان در قالب دولت ائتلافی به اداره کشور بپردازند متاسفانه در سال‌های قبل اداره کشور به شکل باندی بود و در 4 سال گذشته، فردی شد و به همین دلیل 18 تغییر در کابینه و 24 تغییر در استانداری‌ها صورت گرفت و حتی مدیران باشگاه‌های استقلال و پیروزی که ارتباطی با دولت ندارند نیز تغییر کرد.

رضایی خطاب به دولتمردان فعلی گفت: شما با ورزش کشور چه کار دارید؟! نان مردم را تامین کنید.

دکتر رضایی در تشریح برنامه‌های اقتصادی خود نیز گفت: اقتصاد من با اقتصاد احمدی‌نژاد و موسوی کاملا متفاوت است و من به دنبال ایجاد تحول جدی هستم.

وی در ادامه گفت: در پایان مناظره سوم میزان آرای من بشدت بالا رفته در حالی که حامیان 2 کاندیدای انتخاباتی با راه‌انداختن جنگ روانی قصد دارند این شائبه را میان مردم ایجاد کنند که محسن رضایی اگرچه برنامه‌های خوبی دارد، اما رای نمی‌آورد و مردم باید به کسی رای بدهند که انتخاب می‌شود؛ اما من به امید خدا در این انتخابات پیروز خواهم شد و نمایی عظیم از مشارکت مردم را به ثبت خواهم رساند.

گفتنی است پیش از آغاز این مراسم برخی از طرفداران محسن رضایی در ایذه و همسر وی به سخنرانی پرداختند و شعرهای فراوانی با زبان بختیاری در حمایت از رضایی خوانده شد. در این مراسم همچنین جام دلاوری و دانایی نیز به دکتر محسن رضایی اهدا شد.

منبع: ایفنانیوز مورخ 20/03/1388

   + علی اسماعیلی ; ۸:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

سایت تله کنفرانس دکتر رضایی توسط دولت فیلتر شد

ستاد تبلیغات انتخاباتی محسن رضایی از فیلترینگ سامانه تله کنفرانس اینترنتی وی با آدرس www.rezaee.org خبر داد. این سایت به انعکاس برنامه‌ها و اندیشه‌‌های دکتر محسن رضایی اختصاص داشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی، مسئول فناوری اطلاعات کمیته تبلیغات ستاد انتخاباتی دکتر رضایی با اعلام این خبر افزود: این نخستین باری نیست که مهرورزی دولت نهم بدون اعلام قبلی و دلیل قانونی شامل یک وب سایت می‌شود اما فیلترینگ یک وب سایت رسمی منتسب به یک نامزد انتخاباتی ـ که هم‌اکنون رقیب رئیس آن دولت است ـ 48 ساعت پیش از برگزاری انتخابات، خود حاکی از جریان سازمان‌یافته با هدف سانسور فضای مجازی است که از طرف دولت نهم سازماندهی می‌شود.

گفتنی است که طی چند روز گذشته اقبال عمومی مردم به سمت دکتر رضایی افزایش چشمگیری داشته و با توجه به این‌که حمایت گسترده مردم، فرهیختگان، اندیشمندان از اندیشه‌ها و برنامه‌های دکتر رضایی تهدیدی جدی برای رقبا محسوب می‌شود، فیلتر شدن سایت تله کنفرانس شخصی ایشان در واقع واکنشی است به موج حمایت‌های مردمی، چرا که در روزهای گذشته پیش‌بینی دکتر رضایی تحقق یافته و آرایی از هر 3 کاندیدا به سبد آرای دکتر رضایی وارد شده است.

این گزارش می افزاید: با تلاش بخش فناوری اطلاعات کمیته تبلیغات این ستاد، سایت مذکور با دامنه www.rezaee.info هم اکنون فعال شده است.

   + علی اسماعیلی ; ۸:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٢
    پيام هاي ديگران ()

بیانیه مهم محسن رضایی در آستانه انتخابات

دکتر محسن رضایی در آستانه انتخابات، بیانیه مهمی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، متن این بیانیه بدین شرح است:

ملت شریف، غیور و فهیم ایران
اینک در آستانه انتخاباتی بزرگ قرار داریم. انتخابی که به حول و قوه الهی، در گسترده ترین حضور مردم رقم خواهد خورد و دیگر بار عظمت نظام مقدس اسلامی (این میراث گرانبهای امام و شهیدان) را به رخ دنیا خواهد کشید.

1ـ‌ همانگونه که قبلاً اعلام کرده بودم بنا داشتم قبل از روز رای گیری تنی چند از همکاران خود را در دولت ائتلافی معرفی کنم لیکن موج گسترده حمایت علما، برجستگان، اندیشمندان، هنرمندان و اقشار مختلف مردم در چند روز اخیر مرا بر آن داشت تا با تاملی بیشتر و مشورت با این مجموعه های گرانقدر همچنین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نسبت به این مهم اقدام کنیم.

البته باید متذکر شوم که ایتجانب از تمام کسانی که قبلاً نام آنها را برده ام، در اداره کشور استفاده خواهم نمود ولی به طور کلی معیارهای انتخاب همکاران من عبارت است از: کارآمدی، تعهد، تخصص، مردمی بودن، ساده زیستی، صداقت و پایبندی به اصول و ارزش ها و نیز تصریح کنم که از نخبگان و اقوام به نحو شایسته ای بهره خواهم جست.

2ـ‌ شرایط خاص کشور ایجاب می کند که با تمسک به آیه شریفه و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا بار دیگر همچون سال های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی و دوران پر افتخار دفاع مقدس، دست در دست هم دهیم و با همدلی و وحدت به سوی تعالی و پیشرفت کشور گام برداریم.

اینجانب دست همه دلسوزان نظام را به گرمی می فشارم و عاجزانه استدعا دارم که برای تحقق این امر خطیر صمیمانه کمر همت ببندند. مطمئناً روح امام و شهیدان از این اقدام خداپسندانه شادمان خواهد شد.

فرزند کوچک و خادم ملت ایران
محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ۸:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٠
    پيام هاي ديگران ()

علی مطهری: دکتر محسن رضایی اصلح است

دکتر علی مطهری نماینده شاخص اصولگرایان مجلس هشتم در بیانیه ای، نظر خود را در مورد کاندیدای اصلح این دوره از انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نظر به درخواست‌های مکرر از اینجانب مبنی بر اعلام موضع انتخاباتی، به اطلاع می‌رساند با توجه به اینکه افکار، برنامه ها و رفتار آقای دکتر محسن رضایی با مبانی و معیارهای اسلامی و با مقیاسهای اصول گرایی و اصلاح طلبی واقعی سازگارتر است و ایشان از قدرت مدیریت خوبی برخوردار بوده و مقید به استفاده از همه افراد صالح، قطع نظر از گرایش‌های سیاسی آنها در دولت و بهره گیری از نخبگان اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در مدیریت کشور است و از سوی دیگر دچار آفت گرایش به غرب نیست و می‌تواند عزت ملت بزرگ ایران را در مسأله انرژی هسته‌ای و مسأله فلسطین کماکان حفظ نماید، لذا اینجانب ایشان را در میان چهار کاندیدای محترم ریاست جمهوری که برای همه آنها احترام قائلم اصلح می‌دانم و ان شاءالله به آقای محسن رضایی رأی خواهم داد.

علی مطهری
19/3/88

به نقل از: پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی

   + علی اسماعیلی ; ۸:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٠
    پيام هاي ديگران ()

بیانیه جمعی از فضلای حوزه علمیه قم: رضایی اصلح است

جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای ضمن تاکید بر اصلح بودن دکتر محسن رضایی، از مردم خواستند تا به او رای دهند.

به گزارش پایگاه اینترنتی دکتر محسن رضایی ، متن این اطلاعیه بدین شرح است:

جناب آقای محسن رضایی مورد علاقه و تأیید اینجانب است.
امام خمینی(ره) (صحیفه امام، جلد 17، صفحه 510)

بیانیه جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم
در حمایت از جناب آقای دکتر محسن رضایی

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا (نساء/58)

امت عظیم الشأن و شهیدپرور ایران اسلامی

با توجه به شرایط موجود کشور و نظر به ضرورت عزت و اقتدار ملی و تحکیم اتحاد بین اقشار مختلف مردم و لزوم استفاده از همه نیروهای توانمند و معتقد در اداره امور کشور (صرفنظر از وابستگی حزبی و گروهی آنها) و تعمیق و گسترش اخلاق اسلامی در جامعه و تقویت رابطه نظام با مراجع عظام تقلید، علما و روحانیت در جهت هرچه اسلامی تر شدن امور و نظر به پیام آیه شریفه: «فضّل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً» (نساء/95)‌ و با ملاحظه سوابق درخشان جهاد، مبارزه و تجربه مدیریتی ایشان به خصوص ایده تشکیل دولت ائتلافی و تمرکز به حل مشکلات کشور با انقلاب اقتصادی، تحول فرهنگی و اصلاحات سیاسی، ما اساتید و فضلای حوزه علمیه قم ایشان را به عنوان کاندیدای اصلح معرفی و از قاطبه مردم شریف تقاضا داریم با حضور فراگیر پای صندوق های رأی و انتخاب ایشان به عنوان ریاست جمهوری اسلامی، گام بلند دیگری در راستای تحکیم نظام اسلامی و استمرار خط امام و رهبری بردارند.

امضاء‌کنندگان بیانیه، حضرات آیات و حجج اسلام (به ترتیب حروف الفباء):

1- ارسطا ، محمدجواد
2- امیرزاده ، خلیل
3- انصاری ، مجتبی
4- حبیبی تبار ، جواد
5- حبیبی تبار ، حسین
6- حسینی ، سید رضا
7- حسینی ، سید علی
8- حسینی میردامادی ، سید مجتبی
9- ربانی میانجی ، محمدتقی
10- رحمانی سبزواری ، علی
11- رضوانی ، محسن
12- رفعتی ، عباس
13- شیری ، علی
14- صالحی ، سید حسین
15- صالحی ، سید محمد
16- طبری ، مجتبی
17- فراتی ، عبدالوهاب
18- قلی پور گیلانی ، مسلم
19- کریمی ، مهدی
20- لطفی ، امیرعلی
21- لک زایی ، شریف
22- لک زایی ، نجف
23- محمدی ، رضا
24- محمدی ، علی
25- مرادخانی ، احمد
26- مغیثی ، حسین
27- ملک افضلی ، محسن
28- موسوی ، سید صادق
29- موسوی ، سید مهدی
30- موسویان ، سید عباس
31- مولایی ، حسن
32- مهاجر نیا ، محسن
33- میراحمدی ، سید ابوالقاسم
34- میرجلیلی ، سید محمد مهدی
35- میرهاشمی ، سید محمد
36- وحدتی ، سید حسن
37- هاشمی ، سید صدرا
38- هدایت نیا ، فرج الله

در پایان یادآوری می شود که حضرات آیات سید علی اصغر دستغیب ، راستی کاشانی ، طاهری خرم آبادی ، رضا استادی ، موحدی کرمانی و  جلالی خمینی (دامت برکاتهم)‌ نیز به طور مستقل و طی نامه رسمی جناب آقای دکتر محسن رضایی را تأیید و حمایت کرده اند.

تصویر اصل امضای فضلای حوزه علمیه قم در دفتر سایت موجود است و به زودی در همین پایگاه اینترنتی(http://rezaee.ir/) منتشر می شود.

   + علی اسماعیلی ; ٧:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٠
    پيام هاي ديگران ()

محسن رضایی در گفت‌وگو با روزنامه «لس آنجلس تایمز»

خبرگزاری انتخاب:

«محسن رضایی»، کاندیدای ریاست جمهوری پیش از مناظره تلویزیونی امشب با محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با روزنامه «لس آنجلس تایمز» به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداخته که متن کامل این گزارش و گفت‌وگو به شرح زیر است:

محسن رضایی همچون بسیاری از هم نسلان خود یک مبارز انقلابی است. پیش از انقلاب اسلامی او عضو یک سازمان زیرزمینی بود که علیه رژیم محمدرضا شاه پهلوی مبارزه می‌کرد.

پس از انقلاب نیز آقای رضایی به تاسیس سپاه پاسداران کمک کرد و هدایت این تشکل نظامی را در دهه 1990 علیه ارتش صدام برعهده داشت.

در حال حاضر او تنها اصولگرا در میان سه کاندیدای رقیب احمدی نژاد است. گرچه رضایی مدت‌ها، «مرد جنگ» بوده اما در حال حاضر معتقد است می‌تواند تنش بین ایران و جامعه بین المللی را کاهش دهد.

او در مصاحبه‌ای با لس آنجلس تایمز که در یکی از دفاتر ستادهای انتخاباتی اش در تهران صورت گرفت، گفت: در حال حاضر این غیرنظامی‌ها و سیاستمداران هستند که درتلاشند به جامعه رنگ و بوی نظامی ببخشند، نه افراد نظامی. نظامیان خواهان صلح هستند. احمدی نژاد را درنظر بگیرید، او فقط دو یا سه ماه در خط مقدم جنگ بود.

• شما فکر می‌کنید شانسی برای پیروزی در انتخابات دارید؟

بله، چون که من تحلیل و درک درستی از مشکلات ایران در سیاست‌های داخلی و روابط خارجی آن دارم.
مردم از وعده‌های عمل نشده و نزاع بین جناح‌ها خسته شده‌اند. من نه آدم "افراطی" هستم نه یک شخص «منفعل».

من مواضع خود را بیان می‌کنم و هم از گروه‌های منفعل و هم گروه‌های افراطی انتقاد می‌کنم. به مخاطبانم می‌گویم انتخاب میرحسین موسوی یا مهدی کروبی به معنای بازگشت به گذشته است. یک «مدل ضعیف شده» محمدخاتمی (اشاره به موسوی) نمی‌تواند اصلاً کاری را پیش ببرد و به وعده هایش عمل کند و اگر دوره رئیس جمهور کنونی نیز ادامه یابد، مردم به سمت وضعیت خطرناکی سوق داده خواهند شد.

• به نظر شما چه اشتباهاتی در حوزه سیاست خارجی رخ داده است؟

احمدی نژاد بسیار تهاجمی عمل کرده، دقیقاً برخلاف انفعال زیاد. مقصود از انکار هولوکاست چه بود؟ طرح این مساله در راستای منافع دشمنان و مخالفان ما بود. این یک مساله مربوط به جنگ جهانی دوم است.

• نظر شما درباره روابط ایران با آمریکا چیست؟

اقدامات آمریکایی‌ها در گذشته نسبت به ما اشتباه بوده است. اما دولت اوباما نماد یک جنبش احتماعی در آمریکاست که خواهان صلح است و سایر ملت‌ها را وادار نمی‌کند که آنچه آمریکا می‌خواهد انجام دهند.

پیشنهاد من ایجاد یک بسته محتوی هشت یا 9 مقوله است که آمریکا و ایران در جهت آن مذاکره می‌کنند. مساله مهم فقط آغاز مذاکرات است. مذاکره می‌تواند درباره قاچاق مواد مخدر یا هرچیز دیگری باشد اما نظرما این است که فقط بتوانیم نوعی از دیالوگ را آغاز کنیم. اگر بتوانیم یکی دو تا از مشکلات را حل کنیم در مسیر خود قرار می‌گیریم.

• شما به چه نحوی اختلاف نظر بین ایران و غرب برسر مساله هسته‌ای را حل و فصل می‌کنید؟

ما باید یک شرکت سهامی عمومی تشکیل دهیم که شرکت‌های اروپایی و غربی در آن سهم داشته باشند اما سهام کنترلی (عمده) در اختیار ایران باشد. از این طریق می‌توان به آنها (غربی ها) اطمینان داد که برنامه ما صلح آمیز است و ما نیز می‌توانیم روند پیشرفت عملی خود را ادامه بدهیم به نحوی که همه مسائل پیش چشمان شرکت‌های غربی باشد و در عین حال مدیریت در دستان ایرانی‌ها باقی بماند.

• از جنگ ایران و عراق چه درسی گرفتید؟

اولین درس اینکه جنگ یک واقعه وحشتناک است و باید به هر نحوی از وقوع آن جلوگیری کنیم. نگاه کنید که در جنگ چه مسائلی برای ما اتفاق افتاد، حملات شیمیایی به شهرهای ایران و حلبچه در عراق. جنگ یک واقعه هولناک است. من به عینه شاهد کشته شدن کودکان، متلاشی شدن خانواده‌ها و کسانی که از خانه‌های خود فرار می‌کردند بودم، نه فقط در ایران بلکه در عراق.

به علاوه من اتحاد و همبستگی را از دوران جنگ فرا گرفتم. جنگ باعث ایجاد پیوند بین مردم و دولت شد. همه با هم متحد بودند. جانفشانی و شهادت نیز از ارزش‌هایی بود که در جنگ با آن مواجه شدم.

• فکر می‌کنید ایران بیش از حد «نظامی» شده است؟

نگاه کنید، من ابتدا به عنوان یک نظامی کار خود را آغاز نکردم. من دانشجوی مهندسی بودم اما آنها (عراقی ها) پنج استان ما را اشغال کردند. لذا این موقع بود که برای دفاع از کشورم عازم جنگ شدم. ما به خوبی مفهوم جنگ را درک می‌کنیم، چونکه جنگ زده ایم و نمی‌خواهیم جنگ دیگری اتفاق بیافتد. نظامی‌ها، خواهان صلح و ثبات هستند.

• شما اقدام به تاسیس دو سایت خبری پربیننده، بازتاب و تابناک، کردید، چرا؟

بنده سایت بازتاب را پس از پیروزی اصلاح طلبان (در اواخر دهه 1990) تاسیس کردم چونکه به چشم خود می‌دیدم که مطبوعات تنها به نزاع میان دو جناج اصولگرا و اصلاح طلب می‌پردازند. همه چیز خیلی سیاسی شده بود. من می‌خواستم از این طریق تنها اخبار را دنبال کنم و دست به انتقاد از دو جناج بزنم. در آن زمان همه می‌گفتند من اصولگرا هستم اما زمانی که احمدی نژاد روی کار آمد سایت تابناک را اغاز کردم چونکه بازتاب توقیف شده بود و من منتقد او (احمدی نژاد) بودم.

• شما در میان یکی از متهمان حادثه بمب گذاری ساختمان‌های یهودی و اسرائیلی در بوینوس آیرس قرار دارید. آیا این اتهامات مانعی در راه ریاست جمهوری تان ایجاد نمی‌کند؟

اولاً این اتهامات یک دروغ محض است و اسم سایر افراد، شاید 20 تن دیگر نیز در این پرونده آمده است. به هر جهت من در طول این چند سال گذشته به خارج از ایران از جمله عراق و سایر کشورها سفر کرده و با هیچ مشکلی مواجه نشده ام.

• چه چیزی را شما در غرب می‌پسندید یا از آن بیزارید؟

حدود پنج، شش سال قبل در سفری به اروپا از کشورهای ایتالیا، فرانسه و آلمان دیدن کردم. من در خیابان‌های آنجا با مردم عادی خوش و بش می‌کردم. در آن زمان یک نامه به آیت‌الله خامنه‌ای نوشتم و گفتم: من اسلام را اینجا یافتم اما (فرد) مسلمانی ندیدم.

اگر مردم آنجا (غرب) همان رفتاری را که در قبال یکدیگر داشتند نسبت به سایر جهان نیز در پیش می‌گرفتند، ما الان مشکلات بسیار کمتری داشتیم.

با این حال «فردگرایی» بسیار زیادی در غرب وجود دارد. این موردی است که فروپاشی اقتصادی غربی‌ها را تعمیق کرده و قابل اصلاح است. ما می‌توانیم برای اصلاح این مساله در غرب کمک کنیم.

   + علی اسماعیلی ; ٦:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱٩
    پيام هاي ديگران ()

رویگردانی اصولگرایان از احمدی نژاد و حمایت ضد انقلاب از او

"خبرگزاری انتخاب:

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در برآوردی از مجموعه مواضع اعلام شده از سوی محمود احمدی‌نژاد در مناظره‌‌های تلویزیونی و گفت‌وگوهای خبری‌اش، اظهار داشت: اصولگرایان نسبت به مواضع تخریبی ایشان آزرده و مایوس شده‌اند. 

حمیدرضا کاتوزیان با اشاره به حضورش در برخی جلسات گروه‌های اصولگرا طی یکی دو روزه گذشته، گفت: مجموعه کسانی که بنده به عنوان اصولگرا می‌شناسم از مواضع آقای احمدی‌نژاد آزرده شده‌اند. چرا که تخریب‌های صورت گرفته از ناحیه ایشان حساسیت بالایی را آفریده است که به تدریج تا پایان این هفته شاهد آثار سوء آن خواهیم بود.
وی در پاسخ به اینکه آیا آزردگی و یاس گروه‌های اصولگرا از احمدی‌نژاد منجر به شیفت آرا و حمایت‌های آنها از احمدی‌نژاد به کاندیدای دیگری خواهد شد یا نه؟، تصریح کرد: قطعاً چنین خواهد شد اما اینکه شیفت آرای اصولگرایان به سمت چه کاندیدایی باشد، نیازمند تحلیل‌های بیشتر در روزهای منتهی به انتخابات است...نماینده تهران با اعتقاد بر اینکه تخریب‌های صورت گرفته از سوی احمدی‌نژاد تاثیر منفی در ذهنیت عمومی جامعه و حامیان وی داشته است، ادامه داد: تاثیر منفی این سخنان را در دراز مدت بر شخصیت احمدی‌نژاد خواهیم دید."
البته باید در نظر داشت که آرای ضد انقلاب به کیسه ی احمدی نژاد اضافه میشود

   + علی اسماعیلی ; ٥:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱٩
    پيام هاي ديگران ()

انتقاد و اعتراض سید مهدی شجاعی به دکتر محمود احمدی نژاد


سیدمهدی شجاعی نویسنده و هنرمند ادبیات، طی نامه سرگشاده‌ای خطاب به دکتر محمود احمدی‌نژاد، به نوع رفتارها و مواجهه وی با مسائل و افراد کشور انتفاد و اعتراض کرد.

متن کامل نامه سید مهدی شجاعی چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای رئیس جمهور !
سلام ! سلامی سرشار از تالم و تاثر و ابهام و استفهام

رفتار و گفتار شما در روزهای اخیر به خصوص در جلسه مناظره با آقای میرحسین موسوی ، بنده را عمیقا دچار تعجب و تاثر کرد آنچنان که احساس وظیفه کردم چند نکته را به عرضتان برسانم :

1- این قلم نه وامدار دولت های پیشین است و نه مدافعشان . و چون وامدار دولت شما هم نیست ،‌می تواند درکمال صراحت و آزادگی با شما سخن بگوید . بنده نه تنها بروز تخلفات عدیده در دولت های گذشته را انکار نمی کنم که خود نسبت به آنها انتقادات فراوانی - در زمان اقتدارشان ! - داشته ام . که گواه آن بعد از خدا و مردم و غیر از وجوه شفاهی و حضوری ، ‌مکتوباتی است که در قالب کتاب و مطبوعه به جا مانده است ( و کاش شما هم گوشه ای از این انتقادات را در زمان اقتدار دیگران بیان می فرمودید . برای تصحیح مسیر و سبک سازی بار مردم نه سنگین ساختن کفه آراءتان در انتخابات درحالی که از آن دوره ها جز تائید و تعریف و تمجید چیزدیگری از شما برجا نمانده )

2- نگرانی و دغدغه من که باعث و بانی نگارش این نامه شده است مخدوش شدن اصول و ارزشهایی است که حفظشان در تمام این سالها ، دغدغه همه ما بوده است .
دغدغه من ،‌کودکان و نوجوانان و جوانانی هستندکه اخلاق و روش و منش ما را سرمشق رفتار و گفتار خود قرار می دهند و از عملکرد مخلصانه و صادقانه ، درس اخلاق و صداقت می گیرند و از غیر آن درس غیر آن .
نگرانی من پدید آمدن این تعریف یا تلقی در ذهن مردم و بخصوص جوانتر هاست که برای بدست آوردن مقام و قدرت و موقعیت یا حفظ آن - گیرم به قصد خدمت - توسل به هر شیوه ای مجاز است ، حتی ارتکاب کبائری مثل دروغ و تهمت و هتک حرمت و حیثیت .

هیچ فکرکرده ایم که ترویج این تعریف یا توجیه این تلقی ، چه نیازهایی از ارزش و اخلاق و معنویت را متزلزل خواهد ساخت ؟ و چه سنت های سیئه ای را بنیان خواهد گذاشت !؟

هیچ فکر کرده ایم که وقتی این تلقی نسبت به بالاترین سطح اجرایی پدید بیاید امواج آن در سطوح بعدی چه وسعتی خواهد یافت و چه تاثیرات مخربی بر جا خواهد گذاشت !؟ و اصلا نیازی به صبر کردن برای آینده نیست . همین حالا
ظهور این امواج و گسترش آن و تخریب ناشی از آن به روشنی قابل رویت است .

حتما ملاحظه می فرمائید که حامیان و طرفدارن شما چه تهمت های ناروا و تعابیر زشت و ناپسندی را به مخالفین خود نسبت می دهند . الفاظ وعباراتی که مولایمان امیر المومنین علیه السلام به کار بردنشان را حتی در مورد دشمنان اسلام نهی می فرمودند ، به راحتی در مورد بندگان مومن ،‌ نجیب و صالح خدا به کار برده می شوند . آبروی افراد مومن که در فرهنگ و معارف دینی ما ، بیش از خون و جانشان حرمت و قداست دارد ، به راحتی ملعبه دست کسانی شده که خود را در خیمه گاه اسلام و تشیع ،‌ متولی می شمارند .

من معتقدم که هیچکس را به گناه حامیانش نباید گرفت و تخلفات حمایتگران یک فرد را نباید اسباب تخطئه آن فرد قرار داد . همان اتفاقی که متاسفانه در مناظره شما با آقای مهندس موسوی افتاد . ولی حداقل توقع و انتظار، این است که شما مخالفتتان را با رفتار و گفتاری از این دست ، اعلان کنید . همان کاری که در مورد سوء استفاده از بیت المال و بودجه های دولتی برای تبلیغ در انتخابات کردید و بر همگان معلوم ساختید که مهر تائیدتان را پای این تخلفات آشکار نمی گذارید و عده ای هم به هر حال مخالفت یا عدم تائید شما را باور کردند .

3- ریاست جمهوری درنظام جمهوری اسلامی ایران ، صرفا یک جایگاه یا موقعیت سیاسی و محصول برد و باخت در بازی حزبی و جناحی نیست .
این جایگاه در حقیقت ، تجلی گاه اصول و آرمانها وارزشهای مردم مومن و نجیب و متدین ماست . این منصب و محراب ، ‌نماد مقدسی است که باید همه فضائل اخلاقی و ارزشهای معنوی و صفات عالیه انسانی و کمالات مردم ما را به نمایش بگذارد . به نظر شما اینگونه برخوردها و رفتارها می تواند منش و شخصیت و فضائل اخلاقی مردم ما را نمایندگی کند؟!

4- اگر رفتار و عملکرد دولت شما طی چهار سال گذشته حقیقت و حقانیت مطلق بود و دیگران باطل محض ، باز این شیوه های برخورد ، پسندیده نبود . در حالی که نه شما چنین ادعایی دارید و نه هیچکس جز مقام معصوم می تواند چنین جایگاهی داشته باشد مضاف بر این که مشکلات و کاستی ها و تخلفات این چهارساله اخیر هم کم نبوده است . بخصوص فرهنگ و هنرکه من نسبت به آن اشراف نسبی داشته ام ، عملکرد این دوره را به هیچ وجه قابل دفاع نمی بینم . این که شما هم اکنون از اهالی ریشه دار خطه فرهنگ و هنر کمتر کسی را در اطراف اردوگاه خود می بینید ، ‌دلیلش گرایشات جناحی و سیاسی نیست . دلیلش بها ندادن به مقوله فرهنگ و هنر است و سپردن کارهایی بزرگ این عرصه به افراد کوچک .

و از سوی دیگر ، این که علیرغم تعطیلی نسبی فرهنگ و هنر درسالهای اخیر و همزمان ، ارائه آمارهای موهوم و گزارش های بی مبنا ، ‌شاهد سکوت نویسندگان و هنرمندان و دلسوز و اهل درد بودید ،‌دلیلش صرفا حرمتی است که اهالی فرهنگ و ادب و هنر برای رای دهندگان چهارسال پیش ،‌ و تنفیذکننده این رای به ریاست محترم جمهور قائل بوده اند ،‌ حرمتی که توقع می رفت از سوی شما نیزنسبت به گذشتگان پاسداری شود .

5- این هجمه بی مهابا و همه جانبه به تمامی بیست و شش سال گذشته ،‌ مفاهیمی را همراه خود می آورد و مضامینی را در ذات خود می پرورد که هیچ راه گریزی از تبعات طبیعی و توالی منفی اش باقی نمی گذارد .
وقتی که ما محصول رای و نظر دهها میلیون انسان شریف و آگاه در دوره های پیشین رای گیری و انتخابات ریاست جمهوری را تخطئه کنیم و مردم را تلویحا به بلاهت و نادانی متهم سازیم ، چگونه می توانیم آنان را مجدد به پای صندوق های رای دعوت کنیم !؟ وقتی که ما احکام و تائیدات و تنفیذات امام راحل و مقام معظم رهبری را تلویحا زیر سوال ببریم ، و در باورهای محکم مردم نسبت به سکانداران کشتی کشور و نظام و انقلاب ، رخنه ایجاد کنیم ، ‌در طوفانهای پیش رو لنگر مطمئنی را برای مردم باقی می گذاریم !؟

اگر نتیجه این تخریب ها و هتک حرمت ها ، نیل به آرا ء بیشتر بود ، می گفتم ؛ به چه قیمتی !؟

اگر نتیجه اش جایگزینی یکی به جای همه بود ، سوال می کردم : به چه حجتی !؟

ولی می دانیم و می دانید که چنین نیست . شان و جایگاهی که مردم ما برای اخلاق و نجابت و مظلومیت قائلند همه قواعد و مناسبات دیگر را تحت الشعاع قرار می دهد . این شاخص های معنوی و معیارهای اخلاقی را نباید از مردم گرفت .

فراموش نکنیم که همین شاخصه مردم یا همین تلقی مردم از شما ، در دوره قبل باعث پیروزی شما در انتخابات شد .

درپایان آرزو می کنم این عرایضی که از سر اخلاص و دردمندی تقدیم محضرتان شد ، به گوش اخلاص شنیده شود و التهابات و کشمکش های سیاسی و جناحی بر آن سایه نیندازد .

خداوند همه ما را به وظایفمان آشنا و در انجامشان موفق گرداند .

   + علی اسماعیلی ; ٤:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱٩
    پيام هاي ديگران ()