title="حلقه سبز" href="http://gr-i-ng.persianblog.ir/rss.xml" /> شورای تامین تهران مجوز ورود نیروهای انتظامی‌به کوی دانشگاه را صادر کرده است - حلقه سبز


حلقه سبز

الهام گرفته از اثر بی نظیر ابراهیم حاتمی کیا

شورای تامین تهران مجوز ورود نیروهای انتظامی‌به کوی دانشگاه را صادر کرده است

در پی تحقیقات کمیته ویژه مجلس برای ریشه‌یابی ناآرامی‌های اخیر مشخص شد که شورای تامین تهران مجوز ورود نیروهای انتظامی‌به کوی دانشگاه را صادر کرده است.
 این در حالی است که پیش از این به نقل از برخی مقامات امنیتی اعلام می‌شده که خود دانشگاه تهران در پی بروز ناآرامی‌های در کوی دانشگاه خواستار ورود نیروهای انتظامی‌و برخی لباس شخصی‌ها به کوی دانشگاه شده است.

در همین راستا رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صدور مجوز برای ورود ماموران نیروی انتظامی به کوی دانشگاه توسط دانشگاه تهران را تکذیب کرد و گفت: نیروی انتظامی با مجوز شورای تامین وارد کوی شده است.

علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با مهر افزود: در مورد ورود نیروهای انتظامی به کوی دانشگاه تهران نقل شده بود که این کار با مجوز دانشگاه صورت گرفته است اما با بررسی‌هایی که در کمیته منتخب، کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون فرهنگی مجلس صورت گرفت مشخص شد که این مجوز از سوی شورای تامین شهر تهران صادر شده است.
وی اظهار داشت: به‌رغم این مساله رئیس دانشگاه تهران نیز در جلسه مشترک کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرده است که چنین مجوزی به نیروی انتظامی داده نشده است.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: مشخص شدن هویت لباس شخصی‌هایی که به دانشگاه وارد شده‌اند نیز در دست بررسی است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه به سمتی برویم که دیگر شاهد چنین حوادثی در فضای دانشگاه‌ها نباشیم گفت: بحث اختلاف‌نظر و اظهارنظر سیاسی و اینکه محیط دانشگاه باید محیطی برای آزاداندیشی باشد قابل قبول است اما نباید این تبادل نظرها به مرحله‌ای برسد که عواملی به دانشگاه وارد شوند و این تبادل‌نظرها را به اغتشاش بکشند.
روزنامه اعتماد ملی

   + علی اسماعیلی ; ٦:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۸
    پيام هاي ديگران ()