مهدی کروبی: پرده از ماهیت طرفداران اسلام متحجر و طالبانی برداشت

٣ تیر ١٣٨٨

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی که بهمراه میر حسین موسوی به نتایج انتخابات دهمین دورۀ ریاست جمهوری معترض است، در نامه ای به عزت الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما، عملکرد این سازمان را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.
مهدی کروبی در این نامه با انتقاد از پوشش اخبار تظاهرات مردمی و تلاش برای معرفی تظاهرکنندگان به عنوان آشوبگر و اغتشاشگر، نوشته است:" آیا ضرب و شتم و کشتار مردم بی گناه که غالباً توسط نیروهای لباس شخصی انجام می شود، و انعکاس وارونۀ آن جز رسالت صدا و سیماست؟"

دبیر کل حزب اعتماد ملی با طرح این سوال که آیا خواستۀ مردم جز احقاق حق و صیانت از آرای خود چیز دیگری بوده است، عدم اطلاع رسانی مناسب از خواست واقعی ملت را که به نوشتۀ او" با راهپیمایی ایام انقلاب" مقایسه می شود، مغایر با رسالت رسانۀ ملی دانسته است.

وی در بخشی از نامۀ خود به حملۀ لباس شخصی ها به کوی دانشگاه که مورد اعتراض نمایندگان مجلس و حتی آیت الله خامنه ای قرار گرفته، اشاره می کند و ضرغامی می پرسد:" آیا نسبت دادن این خشونت ها به جمعیت معترض به نتیجۀ انتخابات و تشبیه آنها به منافقین سال های شصت، جزو رسالت رسانۀ ملی است؟"

مهدی کروبی با اشاره به تصاویر پخش شدۀ مساجد آتش گرفته از تلویزیون ایران می نویسد که چطور ممکن است مردمی که شب ها بر بالای بام ها برای نشان دادن اعتراض به حق خود، فریاد الله اکبر سر می دهند، مسجد آتش بزنند؟

دبیر کل حزب اعتماد ملی در جایی از نامۀ خود با اشاره به سخن آیت الله خمینی که گفته بود صدا و سیما باید کارخانۀ آدم سازی باشد، از ضرغامی می پرسد: آیا این صدا و سیما همان صدا و سیمای مورد نظر آیت الله خمینی است؟

مهدی کروبی که همچنان به نتایج انتخابات معترض است، این عملکرد صدا و سیما را عامل افزایش بی اعتمادی مردم به نظام جمهوری اسلامی دانسته است.
وی در بخشی از این نامه، حامیان دولت احمدی نژاد را کسانی معرفی کرده است که " مروج اسلام متحجر" و " اسلام طالبانی" هستند و این گروه " در یک فرآیند مهندسی و تقلب های فراوان" فردی را به ریاست جمهوری انتخاب کرده اند که بتواند "مجری تفکر متحجرانۀ مکتب مصباح یزدی" باشد. وی این تفکر را نقطۀ مقابل تفکر آیت الله خمینی و مردم معترض به نتایج انتخابات معرفی می کند.

کروبی در پایان از ریس صدا و سیمای ایران خواسته است که "پیام مردم عزیز و شریف" را دریابد و با اصلاح رویکرد رسانۀ ملی در انعکاس واقعی اخبار و اعتراضات مردم، مانع سوق یافتن مردم به سمت رسانه های خارجی برای کسب اطلاعات و اخبار شود.

منبع: وب سایت سید محمد جواد پردستان خبرنگار بدون مرز

/ 1 نظر / 9 بازدید
رضا

به جهنم که انتقاد کرده. این مردک کی هست که رییس محترم سازمان صدا و سیما و خود آقای ضرغامی رو زیر سوال برده