وحدت ملی و کوتاه نیامدن در برابر حق مردم منشاء سخنان محسن رضایی

٢٩ خرداد ١٣٨٨

به گزارش خبرنگار تابناک، دکتر محسن رضایی کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این برنامه گفت:نگهبانی از آرا مردم وحفظ وحدت و اتحاد ملی هر دو مهم است وماباید طوری عمل کنیم که هم از حتی یک رای مردم نگذریم وهم وحدت ملی بگونه ای حفظ شود که بیگانگان سواستفاده نکنند.

رضایی که پنجشنبه شب بصورت زنده با سیما گفتگو می کرد با اشاره به سانسور پیام تبریک خود به رهبری ومردم در صداوسیما گفت:متاسفانه پیام مرا طوری پخش کردند که گویا من به فرد خاصی می خواهم تبریک بگویم در حالیکه تبریک من به مردم ورهبری بود ودر شکایت خود از مسیر های قانونی کاملا جدی هستم وحتی از یک رای مردم هم کوتاه نمی آیم صداوسیما باید به سایر کاندیداها هم فرصت صحبت کردن با مردم را بدهد.

رضایی اظهار داشت: پس از برگزاری انتخابات شبهاتی پیدا شده و بعضی این شبهات را به صورت تقلب و برخی نیز به صورت اشتباه در محاسبات تلقی و برخی نیز بیان می‌کنند که ممکن است دو ساعت سیستم‌های رایانه‌ای هنگ کرده و اطلاعات دوبار واردشده باشدو برخی نیز این انتخابات را سالم ترین میداند که قضاوت در این باره نیازمند رسیدگی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:پدیده جدیدی که در این انتخابات مشاهده می کنیم این است که مردم برای رای خودشان مثل ناموسشان ارزش قائل هستند واین به خودی خود پدیده با ارزشی است که نباید بگذاریم از آن سواستفاده شود.
رضایی با انتقاد از نماینگان شورای نگهبان و وزارت کشور برای اظهار مطالب تحریک آمیز گفت نباید بگونه ای عمل شود که برخی از مردم تصور کنند دست شورای نگهبان در دست وزارت کشور است وبه شکایتها جدی رسیدگی نمی شود و وزارت کشور چرا هنوز اطلاعات به کاندیداها داده نشده ونتایج صندوقها را به ما اعلام نکرده اند که ما بتوانیم از مقایسه آن با گزارشهای خودمان اعتراض کنیم چرا اینگونه موضع می گیرند و نماینده وزارت کشور می گوید که شکایات کلی گویی است آیا وقتی که من 170 حوزه انتخابیه را که در آن آرا از 95 تا 140 درصد واجدان شرایط ریخته شده است معرفی کردم این کلی گویی است وقابل رسیدگی نیست.

رضایی افزود :خوشبختانه با وجود رهبری انقلاب خیال مردم راحت است ورهبری هم در دیدار نمایندگان ستاد ها فرمودند که اگر من بفهمم وزارت کشور وشورای نگهبان تخلف کرده اند با آنها برخورد می کنند.

وی ادامه داد:چرا یک مسئول بگونه ای با مردم سخن می گوید که آنها احساس تحقیر وتوهین می کننند الیبته خوشبختانه امروز این فرد حرفهایش را امروز اصلاح کرد اما برفرض هم که رای که اعلام شده درست باشد واقلیت 15میلیون نفر باشند آیا اینها کم هستند؟ در مردم سالاری دینی ما اجازهخ نداریم اقلیت راصفر واکثریت را صد بدانیم وهرکاری که بخوئاهیم انجام دهیم.

دکتر رضایی با اشاره به آشوب های خیابانی گفت: هم پلیس ودیگر نیروها و هم مردم باید خونسردی خود را حفظ کنند حتی اگر یک باتوم کمتر زده شود به نفع جامعه بوده و همچنین بهتر از آن است که چند باتوم بیشتر زده شود ما باید از مردم بخواهیم آشوبگران وکسانیکه به اموال عمومی وخصوصی خسارت می زنند را دستگیر کنند وتحویل پلیس بدهند.

وی تاکید کرد:سطح فرهنگ وهوش مردم ایران بالاتر از آن است که تحت تاثیر بیگانگان قراربگیرند وآقای اوباما هم این مطلب رافهمیده ومتفاوت با قبل پیام داده اما مردم پاسخ همین کنایه را هم می دهند.

وی خاطرنشان کرد :متاسفانه شنیدم که در یکی از شهرهای نزدیک تهران(قم) گروهی سه شب رفته اند در خانه ی مراجع و آنها را باز خواست کرده اند که چرا پیام نداده اید؟کار برعکس شده است بجای آنکه مراجع برای ما تکلیف تعیین کنند بعضی به خود اجازه جسارت به مراجع را می دهند.

رضایی در پایان گفتگو از مردم خواست تا همگام با هم و به رغم اختلافات بصورت با شکوه در نماز جمعه وحول محور رهبری نظام شرکت کنند.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید