برداشتن رفسنجانی و سایر یاران امام راحل در دستور کار قرار گرفته است

پارلمان‌نیوز: «اتاق شایعه» که وظیفه آن تولید شایعه و خبرهای جعلی به منظور تغذیه خبری برخی رسانه‌های خاص است، این روزها و در حالی‌که مقام معظم رهبری و سایر مسئولان و دلسوزان کشور بر وحدت و حکم‌فرما شدن آرامش بر کشور تاکید دارند، پر جنب‌و‌جوش‌تر از قبل شده و شایعات مختلفی را در راستای اهداف سیاسی و جناحی خود تولید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، محتوای تولید شده توسط این «اتاق» به صورت همزمان در حداقل چهار رسانه منتشر می‌شود و هدف آن نیز تخریب اصلاح‌طلبان و علی‌الخصوص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.

همانگونه که پیش از این پارلمان‌نیوز در تحلیلی خبر از تدارک گسترده برای معرفی آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان عامل اغتشاشات اخیر داده بود، این پروژه بعد از وقفه‌ای چند روزه و در پی دفاع قاطع حضرت آیت الله خامنه‌ای از آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد شد، امروز از سر گرفته شد.

در دو روز گذشته بازداشت فائزه هاشمی دختر رئیس مجلس خبرگان رهبری «خبر اول» این رسانه‌ها بود، بعد از آن علت بازداشت او-که حفاظت از جان او در مقابل برخی تهدیدها عنوان شد- و سپس آزادی‌اش به شدت مورد توجه این رسانه‌ها قرار گرفت.
اما امروز این پروژه در دو رسانه مکتوب وارد مرحله تازه خود شد، روزنامه وطن امروز عکس صفحه یک خود را همزمان با انتقادات علی لاریجانی از وضعیت حاکم بر کشور و جهت‌گیری صدا و سیما و رسانه‌های حامی دولت در خصوص وقایع اخیر به عکس لاریجانی و هاشمی رفسنجانی با تیتر «کارگردان و نقش‌های انتخاباتی» اختصاص داد و در گزارش صفحه دوم خود به گفته خود از پروژه مشترک لاریجانی و هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان پرده برداشت، این تحلیل در ایرنا، رجانیوز و.... مورد استفاده قرار گرفت.

از سوی دیگر روزنامه جوان که چند ماهی است با سردبیر تازه خود که پیش از این دبیر سرویس اخبار ویژه خبرگزاری فارس بوده است رویه‌ای مشابه رسانه‌های فوق‌الذکر در پیش گرفته است، امروز نوشت:«فرزند یکى از مقامات برجسته کشور در روزهاى اغتشاشات تهران حین پخش اسکناس هاى پنج هزار تومانى در بین مردم براى ادامه اغتشاشات دیده شده است.وى که یک روز پس از بازداشت توسط نیروهاى امنیتى آزاد شد در میدان توحید تهران مشغول پخش پول نقد بین آشوبگران بوده است.»

این خبر همزمان در فارس، رجانیوز، سحرنیوز و.... منعکس شد و جالب آنکه این رسانه‌ها در همان خبر و یا خیر بعد از آن مجددا به نقل از روزنامه جوان نوشته‌اند«در روزهاى اخیر تعداد زیادى اسلحه گرم از مبادى مختلف وارد شهر تهران شده است به طورى که در برخى مناطق خاص سلام گرم به راحتى و با نازل ترین قیمت در دسترس آشوبگران قرار دارد.

اوایل هفته نیز ماموران نیروى انتظامى یک محموله حاوى ۳۰ قبضه اسلحه کمرى را کشف کردند. لازم به ذکر است حامیان آشوبگران و چهره هاى پشت پرده هدایت کننده اغتشاشگران از مدت‌ها پیش و با برنامه ریزى درصدد وارد کردن سلاح گرم به تهران جهت بهره بردارى در ایام آشوب و اغتشاش بودند» تا دست داشتن فائزه هاشمی و در پس پرده آیت الله هاشمی رفسنجانی در کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از شهروندان را به خواننده القا کند.

به نظر می‌رسد سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی و علی‌اکبر ناطق نوری و تاکید بر سوابق انقلابی و مبارزاتی آن‌ها و نیز سلامت مالی آن‌ها برخی محافل را که هویت آن‌ها در «آنتی هاشمی» تعریف شده بود را با خطر جدی مواجه کرده است و این محافل به کمک اتاق شایعه راهی جدید را برای ادامه حیات سیاسی خود از طریق تخریب، تخطئه و سپس از میان برداشتن هاشمی رفسنجانی و سایر یاران امام راحل را در دستور کار قرار داده است.

تاریخ انتشار: ٢ تیر ١٣٨٨
http://www.parlemannews.com/?n=1256

/ 0 نظر / 5 بازدید